Mivel egyre inkább felismerjük, mennyire fontos, hogy „minden illendően és rendben történjék" világszéles művünkben, és az egyház irányításával kapcsolatos intézkedések ne csak a szándékot, hanem az egyház teljes tekintélyét is kifejezzék, az 1946-os Generál Konferenciai Ülésszak a következő eljárási rendet fogadta el: „A Gyülekezeti kézikönyvben végzendő minden módosítást és felülvizsgálatot a Generál Konferenciának kell engedélyeznie" (Generál konferenciai jelentés, 197. oldal, 8. pont. 1946. június 14.).
Mivel azonban a világ egyes részein a helyi körülmények speciális eljárásokat kívánhatnak meg, az 1948-as Őszi Ülésszak – amely lépéseket tett annak érdekében, hogy a Gyülekezeti kézikönyv módosításaival kapcsolatos javaslatait előterjessze majd az 1950-es Generál Konferenciai Ülésen – a következő határozatot hozta: „a világszéles egyház minden Divíziója – beleértve az Észak-amerikai Divíziót is – készítsen egy mellékletet az új Gyülekezeti kézikönyvhöz, amely semmiképpen sem módosító jellegű, hanem olyan kiegészítő anyagot tartalmaz, amely a divízióban uralkodó állapotok és körülmények között alkalmazható. E mellékletek kéziratait a Generál Konferencia Bizottságához kell benyújtani véleményezésre, mielőtt kinyomtatnák" (Az Őszi Ülés határozatai. 1948. p. 19.).
Módosításokat vagy a kézikönyv felülvizsgálatát – kivéve a már említett Megjegyzések részeket – csak generál konferenciai határozat alapján lehet végrehajtani, amikor hívők világszéles testületének képviselői szavaznak a módosítások kérdésében. Ha az egyház bármely szintjén lévő szervezeti egység változtatásokat lát szükségesnek (lásd 26. oldal), a javaslatot szélesebb körű véleményezésre, tanulmányozásra be kell terjesztenie az egység felsőbb szintű szervezetéhez. Ha ott jóváhagyják, a javasolt módosítások továbbkerülnek a következő szintre, hogy ott is elbírálják azokat. Ezután minden tervezett módosítást el kell küldeni a Generál Konferencia Gyülekezeti Kézikönyv Bizottságához. Ez a bizottság bírál el minden módosító javaslatot, egyetértés esetén ők készítenek előterjesztést az évenkénti ülésre és/vagy a Generál Konferenciai Ülésszakra.
Ha bármely szintű szervezet az egyes fejezetek végén található Megjegyzések rovattal kapcsolatban lát szükségesnek módosításokat (lásd 26. oldal), javaslatait a felsőbb szintű szervezethez kell benyújtania. Ha jóváhagyják, a javaslatoknak tovább kell folytatniuk útjukat a következő szinteken át, egészen addig, míg el nem jutnak a Gyülekezeti Kézkönyv Bizottsághoz. Ez a bizottság áttekinti a kérelmet, jóváhagyás esetén pedig a Generál Konferencia Végrehajtó Bizottsága az ötéves választási időszak utolsó éves ülésén végrehajtja a módosításokat, és összhangba hozza a fő tartalommal kapcsolatos egyéb módosításokkal, amelyeket aztán előterjeszt a következő Generál Konferenciai Ülésszakon. A Generál Konferencia Végrehajtó Bizottsága azonban bármely éves ülésén beterjeszthet változtatásokat a Megjegyzések rovattal kapcsolatosan. A Gyülekezeti kézikönyv új kiadása minden Generál Konferenciai Ülésszak után megjelenik. Javasoljuk, hogy a vezetők az egyház minden szervezeti szintjén mindig a Gyülekezeti kézikönyv legújabb kiadását használják.