Rendeltetés – A bibliatanulmányozó közösségek célja a tagok hitének újjáélesztése és a nem tagok bevonása. Nagyszerű eszköz a nem aktív tagokkal való új kapcsolat kialakítására. Az ilyen csoportokban hangsúlyos szerepet kap a közösségi érzés. Mind a kis méret, mind az informális körülmények elősegítik a közösség kialakítását, jobban, mint a szokványos gyülekezeti körülmények. Még az egyházzal való azonosulásra készen nem lévő emberek is kényelmesebben érzik magukat egy kis csoport „nem fenyegető" légkörében.
Forma – A csoportok ne legyenek kisebbek négy főnél, és ne legyenek nagyobbak tizenötnél. Rendszeresen találkozzanak – hetente, kéthetente, de legalább havonta. Találkozhatnak magánházakban, munkahelyeken vagy közösségi összejöveteli helységekben is. Az összejövetel normális esetben egy-két órán át tart, és jellemzően négy részt foglal magában:
a. Megosztani egymással gondolatainkat: A csoport minden öszszejövetel elején hagyjon időt a gondolatok megosztására. Az öröm, áldások és csalódások elmondása természetes kezdési mód egy öszszejövetelen. Levezeti a feszültségeket, őszinte megerősítésként szolgál, és bensőséges lelkületet teremt. A párbeszéd a siker kulcsa. Senkinek sem szabad megengedni, hogy uralkodjon a csoport felett.
b. Bibliatanulmányozás: A csoport tanulmányozás céljára kiválaszthat egy bibliai könyvet, vagy felhasználhat egy bibliatanulmányt. A tagok a hét folyamán egy előre egyeztetett részét tanulmányozzák az anyagnak, az összejövetelek alkalmával pedig megbeszélik a csoporttal. A csoportvezető pl. a következő kérdésekkel segíthet megtalálni a válaszokat: „Mit mond a szerző ebben a részben?", vagy „Mit mond Isten nekem ezen a részen keresztül?"
c. Imádság: A csoport egy imalistát készít, amelyben egyaránt legyen kérés és dicséret. Fontos, hogy egymásért imádkozzanak, csakúgy, mint külön azokért a speciális feladatokért, amelyben a csoport részt vesz, vagy ami iránt érdeklődik. Időt kell hagyni arra, hogy azok, akik szívesen bekapcsolódnának, röviden imádkozhassanak.
d. Bizonyságtevés: A csoport töltsön időt a bizonyságtevés lehetőségeinek megbeszélésére, kiválasztva azokat a programokat, amelyekbe bekapcsolódhat.
Készüljenek tervek a programok kivitelezésével kapcsolatban, és a rákövetkező találkozások alkalmával legyen lehetőség a missziós eredmények és tapasztalatok megosztására is. Szánjuk időt arra is, hogy a csoporttagokat hatékony bizonyságtevő módszerekre képezzük. Azokban a csoportokban, amelyekbe nem aktív gyülekezeti tagok és a nem gyülekezeti tagok is járnak, a hangsúlyt a Jézushoz vezetésre kell tenni.