Cél – Az egyesületnek kettős célja van:
1. Hogy szülői nevelést biztosítson.
2. Hogy egyesítse az otthont, az iskolát és a gyülekezetet igyekezetükben, hogy adventista keresztény nevelést biztosítsanak gyermekeiknek.
Feladatok – 1. A szülők oktatása, hogy működjenek együtt a gyülekezettel és az iskolával a gyermekek teljes fejlődésének előmozdítása – „a testi-, szellemi- és lelki erők harmonikus fejlesztése" – érdekében (Előtted az élet, p. 9.).
2. A szülők és tanárok közötti együttműködés előmozdítása a nevelési folyamatban.
3. Útmutatást ad a szeretet és a fegyelem légkörének megteremtésére az otthonban, amelyben az adventista keresztény értékeket meg lehet ismertetni a gyermekekkel bibliatanulmányozás, ima, családi istentisztelet és a szülői példaadás által.
4. Lehetőséget biztosít a szülőknek és a tanároknak, hogy pozitív kapcsolatot alakítsanak ki a gyermekekért végzett munkájukban.
5. Támogatja az egyházi iskolát abban az erőfeszítésében, hogy jobban összhangba hozza a keresztény nevelés elveit a tanítás filozófiájában, tartalmában és módszereiben.
6. Megerősíti az otthon és az iskola kapcsolatát azzal, hogy elősegíti a következő tevékenységeket:
a. Ajánlatokkal szolgál az iskola vezetősége és bizottsága felé a tanterv fejlesztésére vonatkozóan.
b. Gyakori kapcsolatot ösztönöz az otthon és az iskola között.
c. Bátorítja a szülőket, hogy látogassák meg az iskolát.
d. Bátorítja a tanárokat, hogy látogassák meg a diákok otthonát.
e. Önkéntes szolgálatokat biztosít az iskola igényei szerint.
f. Segít beszerezni azokat a kiegészítő felszereléseket és berendezéseket, amelyeket az egyházterülettől nem kaptak meg.
7. Annak a célnak elérésén dolgozik, hogy a gyülekezet minden gyermekét felvegyék az egyházi iskolákba. Komoly erőfeszítéseket kell tenni, hogy a hátrányos helyzetű gyermekeknek lehetőséget biztosítsunk arra, hogy egyházi iskolába járjanak, hogy így egyetlen adventista gyermek se szalassza el az adventista oktatás lehetőségét.
Tagság – Az egyesület tagjai a gyülekezet tagjai és az iskola védnökei.
Tisztviselők – Minden diák szüleit bátorítani kell, hogy aktívan vegyen részt az otthon és iskola egyesület munkájában. Az egyesület tisztségviselői azonban csak a Hetednapi Adventista Egyház tagjai lehetnek. A vezetőség a következő tisztviselőkből áll: vezető, helyettes, jegyző-pénztáros, könyvtáros és a gyülekezet nevelési vezetője (lásd 156. oldal). A folyamatosság szempontjából ajánlatos az egyes tisztviselőket egynél több terminusra is megválasztani.
A vezető – Az otthon és iskola egyesület vezetője olyan gyülekezeti tag legyen, akinek gyakorlata van és sikeres a gyermeknevelésben, aki nyitott az új elgondolások iránt, aki alkalmas a tanításra, és aki hisz a keresztény nevelés fontosságában.
A jegyző-pénztáros – A jegyző-pénztáros feladata, hogy az egyesület jegyzőkönyvét vezesse, és hogy a tanév kezdetén és végén beszámoljon az egyházterület nevelési osztálya vezetőjének. Az egyesület pénzeit a(z) gyülekezet/iskola pénztárosán keresztül kezelik külön számlán, és az egyház pénzügyi rendje szerint ellenőrzik.
Hivatalos tagság– Az iskola igazgatója pozíciójánál fogva, hivatalból tagja az otthon és iskola egyesület bizottságának.