A sáfársági osztályt célja, hogy segítse a tagokat abban, hogy hatékony sáfárokká váljanak, és támogassa Isten tervének megvalósítását – a rendszeres adakozást – a gyülekezet által. Mivel a sáfársági felelősség magában foglalja az élet egészével való helyes gazdálkodást, a sáfárság fogalma a testünk templomáról való megfelelő gondoskodásra, az idő, a képességek és az anyagi javak megfelelő felhasználására ösztönöz.
Az osztály segítséget nyújt a gyülekezet anyagi eszközeinek a teljes munkára való megtervezésére és megszervezésére. Lelki és anyagi célkitűzéseit a következő nyilatkozat összegzi: „Amikor felkelnek és elhelyezik imáikat, vagyonukat, minden energiájukat és erőforrásaikat Jézus lábánál, az igazság ügye győzedelmeskedni fog" (Testimonies 4. kötet, p. 475.).
A sáfársági vezető – A sáfársági vezetőt a gyülekezet választja ama képessége alapján, hogy a sáfársági osztály által körvonalazott elképzeléseket és célkitűzéseket kivitelezni tudja, és rendelkezik a következő tulajdonságokkal: (1) lelki vezető; (2) maga is gyakorolja a sáfársági elveket; (3) megérti a gyülekezet lelki és anyagi programjait; (4) hajlandó megfelelő időt szentelni rábízott feladatainak megtervezésére, megszervezésére és kivitelezésére, együttműködve az egyházterület sáfársági vezetőjével, a lelkésszel és a gyülekezeti bizottsággal.
A sáfársági vezető kapcsolattartóként szolgál az egyházterület sáfársági osztálya és a gyülekezet között (lásd 140. oldal 20. megjegyzés).