A nők szolgálatának osztályát azért hozták létre, hogy a hetednapi adventista nőket Jézus Krisztus tanítványaként és a világszéles egyház tagjaként naponkénti előrehaladásukban támogassa, bátorítsa és újabb kihívások elé állítsa. A nők szolgálata osztályának küldetése tágabb értelemben megegyezik minden keresztényével, azaz Krisztust kell felemelje az egyházban és a világban.
Célkitűzések – A szolgálat arra törekszik, hogy:
1. Előmozdítsa a lelki növekedést és megújulást a nők között.
2. Megerősítse, hogy a nők megteremtetésük és megváltásuk jogán felbecsülhetetlen értéket képviselnek, hogy felkészítse őket az egyházban végzett szolgálatra, és hogy a gyülekezeti kérdésekben női szempontból is állást foglaljanak.
3. A nők életszakaszainak megfelelő, a női szükségletek széles körét lefedő szolgálatot lásson el, megfelelő figyelmet szentelve a kulturális és etnikai szempontból eltérő nézőpontoknak.
4. Kapcsolatot teremtsen és együttműködjön a gyülekezet más osztályaival a nők szolgálatának és a nőkért való szolgálat előmozdítása érdekében.
5. A világszéles egyház nőtagjai között olyan lelkületet teremtsen, amely erősíti a baráti kötelékeket, kölcsönös támogatásra és az ötletek és információk kreatív cseréjére ösztönöz.
6. Tanácsolja és bátorítsa a hetednapi adventista nőket, és egyengesse útjukat, hogy bekapcsolódjanak az egyházba, amint Krisztus szolgálatának lehetőségeit keresik.
7. Eszközöket és utakat találjon a nők bátorítására, hogy használják lelki ajándékaikat, és egészítsék ki mások talentumait, amint kéz a kézben dolgoznak, hogy az egyház globális misszióját előmozdítsák.
A nők szolgálatának vezetője – A nők szolgálatának vezetőjét a gyülekezet azért választja, hogy megteremtse a szolgálatot, amely lelki gondozást biztosít a nők számára, és felkészíti őket az Istenért és a gyülekezetért végzendő feladatokra. A vezető a nők szolgálata bizottságának elnökeként szolgál, és támogatja azokat az ötleteket és terveket, amelyek fokozzák a nők közreműködését a gyülekezet missziójában. Elnökként felelős a napirend összeállításáért, vezeti a megbeszélést, erősíti az összetartozás érzését személyes beszélgetések, ima és közösségvállalás által.
A gyülekezeti bizottság tagjaként is szolgál, beilleszti a nők tevékenységét és programjait a szélesebb gyülekezeti programba. Az ő felelőssége értesíteni a gyülekezetet a nők szolgálatának hozzájárulásáról a gyülekezet életéhez. Kapcsolatot tart fenn az egyházterület nők szolgálatának vezetőjével a képzési és a segédanyagok biztosítása érdekében.
A nők szolgálata vezetőjének alkalmassága – A vezető olyan nő legyen, akinek érzékeny, gondoskodó a természete, akinek szívügye a nők szolgálata, akinek kiegyensúlyozott meglátása van, így képviselni tudja a nők sokféle típusát. Akinek megvan az adottsága, hogy ösztönözze a többi nőt lelki ajándékuk felszínre hozásában. Legyen alkalmas a gyülekezetében a nőkkel, a lelkésszel és a gyülekezeti bizottsággal való közös feladatok lehető legjobb elvégzésére.
A nők szolgálatának bizottsága – A nők szolgálatának vezetője együttműködik a gyülekezet lelkészével és a gyülekezet bizottságával a nők szolgálata bizottságának a létrehozásában, hogy elősegítse a nőknek való szolgálatot a gyülekezetben. A bizottság olyan személyekből álljon, akiket érdekelnek a nők sokféle szükségletei és szolgálatai. Ahhoz, hogy az egyensúly kialakuljon, a bizottság tagjai olyan személyek legyenek, akik különböző adottságokkal és tapasztalatokkal rendelkeznek (lásd 142. oldal 23. megjegyzés).