Ebben az évben itt végzett egy jól ismert magyar diák, Zarka Dávid (Budapest) is, aki mesterszakon tanult, majd PhD fokozatot szerzett.
A Loma Linda Egyetem az egyház gyógyító keze és tudományos szíve – a hit, a gyógyítás és a bizonyítékalapú orvoslás élő központja.
Az egyik Kék Zóna, a várossal együtt, amit világszélesen elismernek.
Az intézményt 1905-ben alapították, alapvetően azért, mert volt valaki, aki hitt a jövőben, a fiatalokban és a tudományos oktatásban.
Ellen G. White kulcsszerepet játszott a Loma Linda Egyetem elindításában – bár nem ő volt az intézmény formális alapítója, a létrejöttét erőteljes tanácsai és bátorítása határozottan előmozdították.
Világosan látta, hogy az egyháznak szüksége van egy olyan egészségügyi intézményre, amely:
- nemcsak gyógyít, hanem orvosokat, ápolókat és egészségügyi misszionáriusokat is képez;
- keresztény alapokon, különösen az adventista egészségügyi elvekre épül (vegetáriánus étrend, természetes gyógymódok, holisztikus gyógyítás);
- a gyógyításban Isten jellemét tükrözi vissza – „a jobb kéz az evangéliumban”.
Kijelentette, hogy Loma Linda ne pusztán egy kórház legyen, hanem oktatási központ is – „Ez a hely legyen egy olyan oktatási központ, ahol Isten törvényeit tanítják, ahol a tudományt az isteni bölcsességgel egyensúlyozzák. Olyan orvosokat képezzen, akik nemcsak testeket gyógyítanak, hanem lelkeket is mentenek” (Manuscript Releases, 10. köt., 228, o,).
Elsősorban Loma Linda és E. G. White víziója miatt, az adventista egészségi üzenet megkerülhetetlen pillére lett a bizonyítékalapú tudomány, az ihletett írások mellett.