A misszió a pusztító árvizekre adott válaszként indult, de mára egy olyan helyi kezdeményezéssé nőtte ki magát, amely gyakorlati segítséget, egészségügyi ellátást és emberi kapcsolatokat biztosít a Salamon-szigetek legelszigeteltebb közösségeinek.
A „Dzsungel-misszió” néven ismert, önkéntesek által vezetett kezdeményezés a 2014-ben Honiara városát és környékét sújtó, hirtelen árvizek nyomán jött létre. Bár kezdetben az érintett családok élelmiszerrel és alapvető szükségleti cikkekkel való ellátására összpontosítottak, az önkéntesek hamar rájöttek, hogy a szárazföld belsejében élő közösségek még nagyobb nehézségekkel küzdenek a segítséghez való hozzáférés terén.
Ahogy az önkéntesek egyre mélyebbre hatoltak a távoli régiókba, olyan falvakkal találkoztak, amelyek eléréséhez akár két napra is szükség volt, és amelyek alig kaptak külső támogatást.
Ma az önkéntes csapatok rendszeresen vállalnak kihívásokkal teli utakat a zord terepen és a kiszámíthatatlan időjárási viszonyok között, hogy meglátogassák a falvakat. Az élelmiszer és az alapvető szükségleti cikkek mellett egészségügyi szolgáltatásokat, egészségügyi oktatást és társaságot is nyújtanak az ott élők számára.
A közösségek reakciója rendkívül pozitív volt. Margaret Lui önkéntes elmondta, hogy sok lakos nagyon hálás azért, hogy valaki hajlandó megtenni az utat, hogy meglátogassa őket.
Ez a modell jól példázza, miként járulhatnak hozzá hétköznapi emberek is az erősebb, együttérzőbb közösségek kialakulásához.
A hír forrása:
A szemle írója: Cserpán Ádám











