Az idei nyár sem telt eseménytelenül az ADRA Alapítvány életében. Az időszakot mindig meghatározza a táborok szervezése, melyből az idei évben bőségesen volt. Július 10. és 16. között került megrendezésre a balatonlellei Adventista Konferencia-központban hátrányos helyzetű gyermekek részére szervezett élménytáborunk. A megelőző időszakban is volt bőségesen teendő, hiszen a tábor finanszírozásának előteremtése évről évre egyre nagyobb munkát igényel. Ám hála az adományozóknak, sikerült előteremteni a szükséges összeget, így 72 gyermeket tudtunk fogadni az ország különböző pontjairól.
A tábor anyagi szükségleteinek előteremtésében is, valamint a lebonyolításban is segítségünkre volt norvég partnerünk, az Utekontakte Nittedal, ahonnan szakemberek és önkéntesek is érkeztek. Továbbá a táborral párhuzamosan a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Észak-Alföldi Régiójának önkéntesei részére képzés került megrendezésre. A képzésben részt vevő önkéntesek a tábori programok lebonyolításában segédkeztek, így az oktatás gyakorlatban is folyt, nem csak elméletben.
A program kialakítása és lebonyolítása folyamán a játékok, foglalkozások alkalmával az olyan értékek átadására helyeztük a hangsúlyt, mint a tisztelet, figyelem, együttműködés, elfogadás. A résztvevő gyermekek környezetében sajnos ezen értékek egyáltalán nem, vagy csak nyomokban jelennek meg, így azok nem épülnek be készség szinten személyiségükbe. Ezt a hiányt pótoltuk és igyekeztünk még játék közben is nagyon figyelni arra, hogy ezek a gyakorlatban is megjelenjenek.
A tábor végén az Adventista Motoros Misszió által szervezett programban vehettek részt a gyermekek. A táborba érkező 50-nél is több motort nem csak megnézhették, hanem a motorosok el is vitték őket egy körre.
Hálásak vagyunk támogatóinknak, akik nélkül a tábor nem jöhetett volna létre, továbbá 13 önkéntesünknek, akik a lebonyolításban részt vettek.
A Felzárkózó települések program végrehajtása kapcsán, melyet a hajdú-bihari Bojt településen végzünk, lehetőség nyílt a faluban lakó gyermekek táboroztatására augusztus végén. Egy 3 napos, de annál tartalmasabb tábor keretében a Tisza-tóhoz vittük el a gyerekeket. Közülük többen voltak, akik még soha nem mentek táborozni, így mindannyiuk számára meghatározó élmény volt a részvétel.
Ugyanúgy, ahogyan a balatoni táborunknál, itt is fontos szerepe volt az értékek átadásának, ami egyébként a Jelenlét Ponton történő, a településen végzett munkában is markánsan megjelenik. Az idei évben 8, a Jelenlét Pont programjaiba rendszeresen bekapcsolódó gyermeket tudtunk elvinni.
Sitkei Zoltán
ügyvezető igazgató