Gyémánt házassági évforduló a péceli gyülekezetben

Március 15-én, szombaton, különleges köszöntésnek lehettünk a tanúi a Péceli Gyülekezetben. Körzetünk egyik lelkésze, Ömböli Dávid egymás után feltett kérdéseivel arra kereste a választ, hogy ki, mióta él házasságban.

AdventInfo 2025. március 20.

Március 15-én, szombaton, különleges köszöntésnek lehettünk a tanúi a Péceli Gyülekezetben. Körzetünk egyik lelkésze, Ömböli Dávid egymás után feltett kérdéseivel arra kereste a választ, hogy ki, mióta él házasságban. Sok kéz volt a levegőben az „1 éve”, még több a „10 éve”, és akadt felemelt kéz a „20 éve” kérdésnél is, viszont a „ki él házasságban 60 éve” kérdésre már csak ketten jelentkeztek: Ősz Árpád nyugdíjas lelkipásztor és felesége, Ibolya. Hálás szívvel, virágcsokorral és gyümölcskosárral köszöntöttük őket. Szombatról szombatra jelen vannak közöttünk, és figyelmükkel, érdeklődésükkel, az Istennel megélt tapasztalataikkal folyamatosan bátorítanak, támogatnak bennünket. Az immáron hat évtizedes házasságuk alatt három gyermekkel és hat unokával ajándékozta meg őket Istenünk. A meglepetés örömétől nehezen megszólalva, Árpi bácsi megosztotta velünk, hogy a legnagyobb örömét az jelenti, hogy megérhette, unokái közül már többen is megházasodtak, és a legfiatalabb unokája hamarosan a 21. életévét fogja betölteni.

A köszöntést Dávid áldáskérő imája követte, melynek szavait kívánjuk mindannyian Árpi bácsi és Ibolya néni közös életének minden napjára: a jó Atya áldásaival ajándékozza meg őket továbbra is minden egyes nap, és tartsa meg őket közöttünk még sokáig örömben és boldogságban!

Málnás Hajnalka