Fogadd örökbe ezt a könyvet!

Az egyházban számos nagyszerű dolog jött létre közösségi adakozással – egyik impozáns példa erre a balatonlellei üdülő, vagy más néven konferenciai központ. Ezek a közösséget összekovácsoló összefogások mély nyomot hagytak az egyház életében. Miért ne történhetne meg ez kisebb léptékben is?

A közelmúltban hirdette meg az Advent Kiadó a Fogadj örökbe egy könyvet!/Fogadd örökbe ezt a könyvet! akcióját, amely nagyon egyszerű és bibliai képlet alapján áll össze.

A kiadó életében – hisszük – vannak olyan alapkönyvek, amelyekből tulajdonképpen nem lenne szabad kifogyni. Ilyen a közelmúltban hiányként jelentkező, de mára adakozásból kiadott Jézus élete, vagy éppen a Jézushoz vezető út. Azonban pontosan ebben a kategóriába sorolódik A nagy küzdelem c. könyv is. Jelenleg még sincs impozáns, reprezentatív saját kiadás ebből, csupán néhány, kifejezetten nagy tételben, szórásra nyomtatott, vallási ajándékként kevésbé alkalmas példány, amit a román kiadó adott ki. Adott tehát a hiány. Mit tehetünk? Vagy belenyugszunk, vagy azt mondjuk: Nincs ennek a közösségnek annyi ereje, hogy megakadályozza, hogy az egyik legfontosabb könyvünk hiányozzon a kínálatból? Mi hisszük, hogy van. A képlet első eleme tehát a hiány, vagy még inkább a szükség.

A képlet második eleme viszont a közösségi erő, az adakozásban lévő hatalom. Hiszen az adománynak hatalma van. Sok kis adományból gigantikus dolgok állhatnak össze. A kicsi ebben az értelemben olyan erővel bír, mint a nagy. A kicsi adomány az egész részlete, így annak reprezentánsa is. A sok kicsiből pedig létrejön a nagy: mint pl. a konferenciai központ.

Azonban még hiányzik egy elem a képletből: az isteni erő.

Isten azt mondja Péld 11:24 versében: „Van olyan, aki bőven adakozik, és annál inkább gazdagodik, és aki megtartóztatja a járandóságot, de ugyan szűkölködik.” Különleges szövetsége az Istennek az emberrel, hogy az Istennek adott adomány adóját megáldja az Isten. Az adomány gyakran olyan, mint a példabeli szeretet: minél többet adsz másoknak, annál több lesz neked. Kiemelkedő példa erre a sareptai özvegy, aki az utolsó ételadagját adta Illésnek (tkp. Istennek), mire soha ki nem apadó olajkészlet lett a válaszként kapott áldás. Kétszer ad, aki gyorsan ad – mondja a közmondás. Ami akár úgy is hangozhatna, hogy kétszer ad, aki időben ad. Most idő és alkalom is van rá, hogy jó célra adj.

Az adománynak nincs összeghatára. Ha kétezer fő fejenként ezer forintot adna, akkor is közel kétezer könyv kinyomtatására jönne össze a pénz. Ha ezer ember adna fejenként kétezer forintot, az eredmény ugyanaz lenne. Budapesten és környékén általában 350-450 forint körül lehet egy gombóc fagyit venni, így akár azt is mondhatjuk, hogy három gombóc árával egy fontos ügy mellé tudunk állni.

A kiadó a számlaszámot közzétette a Facebook oldalán és a www.adventkiado.hu oldalon is. Minden adakozót arra kérünk, hogy tegye egyértelművé az utalását azzal, hogy a közleményben a NAGY KÜZDELEM megjegyzést írja be (vagy valamit, ami egyértelműen erre utal).

A beérkező összegeket kizárólag a könyv előkészítési és nyomtatási költségeire fordítjuk, semmilyen más adminisztratív vagy egyéb kiadásra nem megy.

A kiadó számlaszáma: OTP Bank – 11742331-20006967, a közleménybe pedig kérjük beírni: NAGY KÜZDELEM.

Köszönjük minden adakozó testvérünknek, hogy gondol ránk!

 

Dr. Gyetvai Gellért
kiadóigazgató