Életem első GK-ja

Mit viszek haza a gyülekezetembe? Megtiszteltetés volt számomra, hogy férjemmel együtt delegáltként részt vehettem a Hetednapi Adventista Egyház 2025. július 3–12. között megrendezett Generálkonferenciáján, az Egyesült Államokban, St. Louis városában. Ez a világszéles találkozó öt évente ad alkalmat

A GK a lelátóról

10 évvel ezelőtt San Antonioban a Generálkonferencián különleges meghívott vendégként testközelből tapasztalhattam meg a világegyház szervezeti működését. A naponkénti beszámolók és tervezések mellett a kézikönyv és a működési szabályzók változtatásainak megvitatásánál is jelen lehettem, sok újdonságot tanulva egy ilyen hatalmas szervezet több ezres küldöttségének gördülékeny munkálkodásáról.

A Generálkonferencia stratégiai terve (2025–2030)

Világegyházunk stratégiai misszióterve „I will go” azaz „Megyek” mottóval került bemutatásra a következő 5 éves ciklusra. Az új terv tükrözi az egyház folyamatos küldetését, amely az evangélium terjesztése és a tagság lelki növekedésének elősegítése az egész világon.

A titkári és a kincstárnoki beszámoló tanulságai

Az elmúlt öt év titkári és kincstárnoki beszámolója izgalmas betekintést engedett egyházunk világszéles működésébe. Mi Európában hajlamosak vagyunk elfelejtkezni arról, hogy mekkora is az a közösség, amelyhez tartozunk.

Új arcok, új szemlélet

„Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül. Ha messzire akarsz jutni, menj másokkal együtt.” – ezzel az afrikai közmondással jellemezte G. Alexander Bryant, az Észak-amerikai Divízió elnöke a 2025-ös Generálkonferenciai Ülés egyik kulcsgondolatát: a közösségi vezetés, az együtt gondolkodás és a mentorálás jövőformáló erejét.

Egy biztos kéz a bátor jövőért

2022 júniusában, amikor a Transzeurópai Divízió (TED) elnökévé választották, dr. Daniel Duda megosztotta vízióját arról, hogy a helyi gyülekezeteket a szolgálat és a misszió közösségeivé szeretné tenni, hangsúlyozva, hogy különböző erősségeinkkel és ajándékainkkal mindenkinek megvan a maga szerepe – és együtt erősebbek vagyunk.

Egység a sokszínűségben

Gyerekkoromban lenyűgözve hallgattam szüleim visszaemlékezését az 1975-ös bécsi Generálkonferencia Ülésre. Apám akkoriban a jugoszláviai kis falusi gyülekezeteket szolgálta, így számukra ez az esemény maga volt a megvalósult csoda – egy másik világ, amelyről csak mesélni tudtak.

A nők nem másodlagos szereplők

A Női Szolgálatok világszintű találkozója nem csupán egy esemény volt, hanem egy szívből fakadó, elkötelezett válasz Isten hívására: elindulni – bátorítva, megerősítve és egymást támogatva – azért, hogy az evangélium üzenete eljusson minden emberhez, minden közösségbe, minden „világba”, ahol a nők élnek és szolgálnak.