Hangszerek a Bibliában

Rendhagyó Istent dicsőítő szombatot töltöttünk együtt Nyírbogdányban 2020. március 1-jén. A legtöbb Istent dicsérő verset a Zsoltárok könyvében olvashatjuk, és ezek közül is a legismertebb a 148., 149., 150. zsoltár. Itt olvashatunk arról leginkább, hogyan, milyen módon dicsérhetjük Istenünket, akit legtöbbször imádságunkban, énekeinkkel és zenével áldunk…, de ha nincs hozzá hangszerünk, akkor a zene sem szólal meg.

Milyen hangszerekkel találkozhatunk a Bibliában és milyen fontossággal bírt ezen hangszerek használata? A sok-sok áttanulmányozott igevers mind arról tanúskodik, hogy fontos a hangszerek használata. A zenével érzéseinket, lelki állapotunkat is kifejezhetjük, használhatjuk a zenét önállóan hangozva vagy énekkel kísérve, legyen szó akár ünnepről, szombatnapról, temetésről, esküvői alkalomról, mindennapi összejövetelről, háborúba vonulásról, győzelmes alkalmakról, tiszteletadásról…, és még sorolhatnánk számos eseményt és történetet a Bibliából, ahol említést kap egy-egy hangszer és maga a zene…

Alkalmunkat tovább színesítették a dicsőítő szolgálatok: versek, felolvasás, zeneszolgálatok, énekszolgálat, igei gondolatok… Hogy még emlékezetesebb legyen ez a szombatnapi alkalom, a gyülekezet minden tagja hozott otthonról hangszereket, a gyermekek is hozták a saját kis hangszereiket, amit óra után ki is próbálhattunk. Volt citera, szájharmonika, tangóharmonika, hárfa, csörgő, csörgődob, furulya, pánsíp, kis harang, csengettyű, xilofon, kalimba, kasztanyetta, triangulum, kerámia madársíp, népi faragott gyermeksíp…

A legcsodálatosabb zenei élményünket is Isten dicsőítésére fogjuk énekelni, a mennyben, amikor a megváltottak énekét együtt zengjük hatalmas angyali zekekar kíséretében… Hálásak vagyunk Istennek a zenéért és a hangszerekért, mert általuk is zenghet a mi szívünk és lelkünk!

 

(ÓZT)