Ki a sótartóból!

Missziótalálkozó és képzés

A Tiszavidéki Egyházterület 2017. április 1-jén rendezte meg a „Ki a sótartóból!” missziótalálkozó és képzés második alkalmát Debrecenben, ahol több mint 600-an jelentek meg, hogy hallhassák Kamil Metz misszióra inspiráló és eligazító előadásait.

Kamil Metz Csehországban született, jelenleg a Pacific Unió Könyvevangélista Osztályának a vezetője, és a Pacific Unió és a Generálkonferencia együttműködésével létrejött GLOW Misszió nemzetközi koordinátora is.

Előadásaiban arról a jelenségről beszélt, hogy gyülekezeteink annak ellenére, hogy szorgalmasak és tevékenyek, sok programot és missziós tevékenységet szerveznek, mégsem növekszenek. Uniójukban a keresztségek száma 793-ról (2008) 572-re (2013) csökkent. Alapos tanulmányozás után a csökkenést két okra vezették vissza: 1) a különböző szolgálati osztályok nem összehangoltan, együttműködve dolgoznak, hanem egymástól függetlenül, mindegyik megvalósította a maga programját és misszióját. 2) A gyülekezetek nem valósítják meg az evangelizációs ciklus minden fázisát. Egyesek csak vetnek, mások csak gondoznak, vagy arató munkát végeznek. Ha az öt fázisból csak egy is hiányzik és az evangelizáció csak egy esemény és nem egy folyamat, akkor a gyülekezetek nem növekszenek. Az unió az eredmények ismeretében összehangolta a különböző szolgálati osztályok missziós tevékenységét, és odafigyeltek az evangelizációs ciklus minden fázisára és arra is, hogy az evangelizáció ne csak esemény, hanem egy teljes folyamat legyen, aminek a következtében 2016-ban a keresztéggel és hitvallással csatlakozók száma 62%-kal növekedett.

Kamil Metz testvér bemutatta azt is, hogy a GLOW Misszió hogyan kapcsolódik be az egyház missziójába. Tapasztalatokat osztott meg a világ különböző tájairól, és útmutatást adott a Magyarországon is működő GLOW Missziónak. A délutáni alkalom után többen ki is próbálták ezt a fajta missziót a város különböző helyein. Ezt a munkát két fúvószenekar is segítette térzenével, ahol testvérek több ezer GLOW-füzetet osztottak szét. A városban dolgozók közül több mint 50-en visszajöttek a gyülekezeti terembe tapasztalatcserére, hálaadásra és arra, hogy imában újra odaszenteljék magukat az Úr szolgálatára.

Ez a program része volt a Tiszavidéki Egyházterület kezdeményezésének, amellyel segíti a gyülekezeteket missziójuk teljesítésében. A Tiszavidéli Egyházterület vezetése küldetésének tartja a testvérek misszióra való motiválását, képzését, eszközökkel való ellátását. Különösképpen pedig azt, hogy odafigyeljünk a Szentlélek munkájára, amely nélkül a munkánk erőtelen és eredménytelen.

HHG