A 2024/2025-ös év őszi félévében ismét elindul a Kapcsolatépítő és Konfliktuskezelő Szakirányú továbbképzés, amely az egyházterületek és a főiskola együttműködésével jöhetett létre, és nagy érdeklődésre tett szert az előző évben. Célja, hogy segítséget nyújtson a kapcsolati konfliktusok kezelésében, amely létünk minden területét átszövi, legyen szó akár a családi, munkahelyi, gyülekezeti életünkről.
A képzés alaptantárgya a Pszichológiai és patológiai ismeretek, amely keretében két féléven keresztül ismerhetik meg a hallgatók a környezetükben élők, és önmaguk működését, hogy így segítséget kapjanak ahhoz, hogy a konfliktusos helyzeteket kezelni tudják.
Jelentős tantárgyak továbbá a Családi és társas kapcsolatok működése, a Kiégés prevenció, Stresszkezelés és a Közösségépítés, melyek ismerete elengedhetetlen az ellentétek feloldásához és kezeléséhez.
Neves szakemberek, tanárok fogadták el a főiskola felkérését. Többek között a Semmelweis Egyetem oktatói: dr. Semsey Gábor, dr. Balogh Klára, Fodor-Szlovencsák Katalin, Járay Márton, továbbá a KEVE Társaság oktatói dr. Tomka János és dr. Szalai Zsolt. Segítséget kaptunk Tapolyai Emőke és Pál Ferenc előadása által, és örömünkre szolgált, hogy Németh-Geszvein Erika pszichológus és Süveges Gergő előadásait is meghallgathattuk.
Az alábbiakban szeretnénk néhány hallgató véleményét megismertetni, hogy ezzel is kedvet adjunk azoknak, akik tervezik a következő félévben a képzésen való részvételt.
„Minden oktatónk empatikus, hallgatóközpontú… Bármilyen jellegű kérdéssel bizalommal fordulhatunk hozzájuk éppúgy, mint a tanulmányi hivatal dolgozóihoz. Erre az új keletű képzésre nagy szükség van a mindennapi élet, és a munka világában is. … Sok gyakorlati eszközt kaptam a kezembe…” (Fitosné Sáfrány Mónika)
„Mindig izgalmas egy új, hiánypótló szakirány első hallgatói között lenni. …sokszor sajnáltuk, hogy egy-egy óra véget ért. Oktatóink közül nehéz bárkit is kiemelni, annyira színvonalas előadásokat hallgattam tőlük… Szinte sajnálom, hogy idén már végzek.” (Kovács Márta Kincső)
„Nagyon hálás vagyok a képzésért! … Lelkészként is sokat jelentett, mert a lelkigondozás és a vezetés feladata területén rengeteg hasznos eszközt adott, és segített megérteni a felelősségem határait. Mindenkinek nagyon szívesen ajánlom…” (Frend László)
„Nekem ez a szakirány sokat segít a mindennapi életemben. Megerősíti az együttműködést és az empátiát a kapcsolataimban. Hatékonyabb kommunikációs és konfliktuskezelési stratégiákat tanít. Ezáltal segít megelőzni vagy csökkenteni a konfliktushelyzeteket.” (Fleischer Andrea)
„Sokkal többet kaptam ettől a képzéstől, mint amit vártam! Számos fontos területre kaptunk rálátást, a bennük való elmélyedésre olyan sok impulzust, aminek a feldolgozása messze tovább tart, mint maga a kurzus. … Mindez szakmailag jól felkészült, hiteles oktatók segítségével valósult meg. Csak ajánlani tudom ezt a képzést!” (Juhászné Matus Johanna)
„Nagyon jó gyakorlati példákat kaptunk, nagyszerű előadóktól. A tanulással töltött idő minden percét kincsként őrzöm. Nagyon szépen köszönöm, hogy tanulhattam! Bízom benne, hogy a környezetem javára tudom hasznosítani ezeket az értékeket. További sok áldást kívánok a tanárokra és az iskolára!” (Földesi Ilona Hajnal)
„…el kell mondanom, hogy hiánypótló ez a képzés. Rendkívül felkészült tanárok tanítanak, és nagyon jó az osztályközösség is…” (Soós Róbert)
„Ez a szakirányú továbbképzés megalapozta tudományos és gyakorlati szinten azokat a bibliai értékeket, amelyek az emberi kapcsolatokhoz, együttműködéshez elengedhetetlenek. … Segítséget nyújtott a reális önismeretben is. Hálás köszönet ezért a képzésért, az oktatókért és a csoportért!” (Papp Ildikó)
Konzultációs napok: félévente négy alkalommal csütörtöki és pénteki napokon online, továbbá egy teljes hét jelenléti oktatás keretében zajlik.
A jelenléti oktatás jelentős része a képzésnek, mert így az oktatókkal és egymással is közeli kapcsolatot alakíthatnak ki a hallgatók. Lehetőség ez a meghitt beszélgetésekre.
Az oktatás utáni programok között szerepel a közös éneklés, amely igazán meghitté teszi a jelenléti hét lezárását és feltöltődést nyújt, nem csak a hallgatók részére, hanem a résztvevő vendégek részére is.
A képzés ára: 150 000 Ft/félév, időtartam: 2 félév.
Az egyházterületek támogatást nyújtanak a gyülekezetben vezető tisztséget betöltők, továbbá a gyülekezeti tagok részére is.
További információkért érdeklődhetnek az atf@adventista.hu e-mail címen, és a 06/28-547–295 telefonszámon. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Tonhaizer Anikó
Tanulmányi Hivatal, ATF